Jedno je od najčešćih pitanja klijenata. Često i na prve seanse klijenti dolaze sa pitanjima da li im je potrebna neka posebna vrsta pripreme za prvu seansu, ili šta mogu da očekuju od prve seanse. Ono što se trudim da približim klijentima jeste da je NORMALNO osećati strah, zbunjenost, nesigurnost tokom prve seanse, ali da nije potrebna nikakva vrsta pripreme za ovo iskustvo. A više o tome kako izgleda prva seansa možete pročitati u našem blogu.Svesni poteškoća koje često prati uključivanje u psihoterapijski proces, želeli smo da vam prvi korak učinimo lakšim, uvodeći uslugu online psihoterapijiskih senasi i psihološkog savetovanja. Postoje različiti načini na koje nas možete kontaktirati i dogovoriti početak procesa psihoterapije: kontakt forma na sajtu, mail, poziv na broj telefona.
Ukoliko primećujete da vas problem ometa u normalnom funkcionisanju. Ako vam izaziva teškoće u radu, odnosima sa drugima, svakodnevnim aktivnostima…Ukoliko niste sigurni i ne možete sami da procenite kada je vreme da se obratite za stručnu pomoć, uvek možete da se prijavite za uslugu Besplatnih konsultacija, gde se možete u saradnji sa psihologom dogovoriti oko eventualnih potreba za daljim psihoterapijskim ili savetodavnim radom
Naša savremena terapijska filozofija naglašava jedinstvenost svake osobe i stavlja ličnost u fokus. Raditi sa različitim dijagnozama znači upravo - pristupiti svakoj osobi kao celini, ne ograničavajući se na dijagnozu. Verujemo da dijagnoza nije osnov našeg rada. Umesto toga, pristupamo vama kao individui, istražujući vašu ličnost, iskustva i potrebe. Svaka osoba nosi svoju priču, resurse i izazove, i mi smo tu da zajedno gradimo put prema boljem mentalnom zdravlju. Naš pristup je individualno oblikovan. Kroz pažljivo slušanje i razumevanje, identifikujemo vaše specifične potrebe i ciljeve. Ova personalizacija omogućava nam da kreiramo plan delovanja koji odgovara vašoj ličnosti i situaciji.Dijagnoza je sekundarna u odnosu na vašu ličnost i potrebe. Naša misija je podrška vašem ličnom rastu i postizanju dubokih i trajnih promena. Bez obzira na dijagnozu, mi smo tu da vam pružimo podršku, razumevanje i individualno prilagođen terapijski put.
Dužina trajanja jedne psihoterapijske seanse iznosi 50 minuta. Preporučujemo da na seanse dolazite jednom nedeljno, naročito u početku. Psihoterapija nas uči kontinuitetu. Dužinu trajanja celokupnog tretmana je veoma zahtevno unapred utvrditi. Dužina trajanja tretmana zavisi od mnogih parametara, kao što su učestalost senasi (jednom nedeljno ili nekoliko puta mesečno), motivisanosti samog klijenta, prirode problema i slično…
Online seanse pružaju isti nivo podrške i pažnje kao i seanse koje se održavaju uživo. Bez obzira gde se nalazite, obezbeđujemo siguran i poverljiv prostor za naš razgovor. Osećajte se slobodno da delite svoje misli, emocije i iskustva, znajući da će ona ostati samo između vas i terapeuta.Naše najvažnije uputstvo za online sesije je da osigurate dobru internet konekciju i da budete u prijatnom, privatnom okruženju. Vašu privatnost smatramo prioritetom. Dok god imate stabilnu internet vezu i prostor u kome se osećate sigurno, ostalo prepustite nama. Naš cilj je da vam omogućimo iskustvo terapije koje je autentično, podržavajuće i osnažujuće, bez obzira na to da li smo zajedno licem u lice ili online.
Efikasnost psihoterapijskog tretmana u tretiranju širokog spektra psihičkih problema, dokazana je u mnogobrojnim studijama. Faktori koji utiču na efikasnost tretmana potiču kako od samih terapeuta i njihovih metoda rada, tako i od klijenata, kao i kompatibilnosti klijenata i terapeuta. Uspeh psihoterapijskog tretmana u velikoj meri zavisi i od vašeg angažmana, od vaše želje, posvećenosti i napora koji ulažete u kreiranje promena.
Klijenti se obraćaju za pomoć usled različitih psiholoških tegoba, nekada navodeći da se osećaju izgubljeno (te i ne znajući da im je potrebna pomoć), a nekada i sa željom da unaprede svoje funkcionisanje u različitim oblastima. Klijenti se često obraćaju za pomoć kad se osećaju depresivno, anksiozno, ljuto, usled različitih poteškoća u odnosima (partnerskim/prijateljskim/porodičnim), izazova vezanih za korišćenje supstanci (alkohol/droge) ili drugim teškim emocionalnim iskustavima (gubitak/traume/gubitak kontrole).